پوسته وردپرس
آژانس هواپیمایی سیمرغ پروازآژانس هواپیمایی سیمرغ پرواز

By signing up, I agree to Travelo's Terms of Service, Privacy Policy, Guest Refund Policy, and Host Guarantee Terms

عضوهستید؟

آژانس هواپیمایی سیمرغ پروازآژانس هواپیمایی سیمرغ پرواز
فراموشی کلمه عبور

حساب کاربری ندارید؟

تور استانبول

hkyx2gfa

درباره استانبول


استانبول شهری منحصر به فرد که زیبایی های شرق و غرب در آن بهم پیوند خورده است.استانبول شهری است که فرهنگ و تاریخ خود را به خوبی به نمایش می گذارد، شهری هیجان انگیز که چیزهای زیادی برای ارائه به مسافران سراسر جهان دارد.
در دوران نوسنگی یافت شده است، استانبول امروز یک شهر مدرن است که از طریق مساجد آن، قصرهای سلطنتی و کلیساهای بزرگ و بازار باستانی به عنوان میراث تاریخی باقی مانده است.

ایستاده میان شرق و غرب، بزرگ ترین شهر ترکیه است. شهری میان آسیا و اروپا که پر از جاذبه ها و خوشی‌های رنگارنگ؛ از قصرها و مسجدهای عثمانی گرفته تا کلیساهای رومی و از جنگل و جزیره و دریا گرفته تا حمام‌های تاریخی. تماشای ایاصوفیه، مسجد کبود و قصر توپکاپی همه در این شهر پویا و زنده قرار دارند .
خیابان استقلال استانبول پر از خانه ها و مغازه های رنگی و پویا است . با وجود دریای سیاه در شمال، دریای مرمره در جنوب و تنگه استانبول که با شکوه تمام خود از میان شهرمی گذرد، اوقاتی فوق العاده را در استانبول تجربه کرده و شاهد ترکیبی منحصر به فرد از آب و هوای مدیترانه ای و دریای سیاه خواهید بود.

ممکن است با آب و هوای گرم و مرطوبی در تابستان و هوای سرد و برفی در زمستان روبرو شوید.
به هنگام تماشای مرغان دریایی در امنیو زمانی که برآمدن خورشید شهر را روشن می کند ، قایق های لنگر انداخته را می بینید که به آرامی در نوسان هستند گویی که به شما خوش آمد می گویند.
گذشته از این نمی توانید در برابر عطر و بوی تازه شهر هنگامی که اولین انوار روشنایی ماهی های اطراف حوزه ماهیگیری را روشن می کند، مقاومت کنید.
خورشید در حال غروب، هر شب شهر را به مانند یک نقاشی چراغانی می کند. سایه های شمع گونه مساجد از شبه جزیره تاریخی برافراشته اند تا به شهر خوش آمد گویند در حالی که خورشید و ماه به هم ادای احترام می کنند زمانی که روز به شب تبدیل می شود.
درست در این لحظه است که احساس سلطانی در گهواره تمدن ها را خواهید داشت.
این شهر منحصر به فرد که دو قاره را به هم می پیوندد ، جایگاه دیدارمردمانی از کشورهای مختلف و شاهد ادغام فرهنگ های مختلف بطور هماهنگ است ، که احساسات کاملا متفاوتی را در شما بیدار می کند. در استانبول موارد فعالیت های بسیاری برای تجربه و کار گروهی وجود دارد. آیا شما آماده کشف این شهر جادویی هستید؟
استانبول تنها شهر جهان است که در میان دو قاره آسیا و اروپا قرار گرفته است.
غذا در فرهنگ استانبول
غذا در فرهنگ مردم استانبول
اگر از خوردن غذاهای متنوع لذت می‌ برید، ممکن است استانبول را شبیه معدن طلا ببینید. غذاهای ترکی بسیار خوش طعم و خوش عطر هستند.اگر بودجه‌ ی کافی برای رفتن به یک رستوران مجلل را ندارید، خیلی نگران نباشید، غذاهای ترکی خیابان‌های استانبول چیزی کمتر از رستوران‌های شهر ندارند.از جمله غذاهای معروف و لذیذ این کشور اسکندرکباب , تانتونی, سیب‌ زمینی شکم پر, بورِک, سیمیت و هزاران نوع غذاهای لذیذ دیگر می باشند.
در استانبول هر وعده غذایی معمولا بین 5 تا 15 لیر هزینه بر میدارد و شما با این مقدار پول میتوانید یک غذای مناسب سفارش دهید . در هتل ها معمولا فقط وعده صبحانه سرو می شود. نکته دیگر اینکه هنگام ورود به هتل مواد غذایی رایگان و غیر رایگان را سوال کنید . چون در بعضی موارد مواد غیر رایگان که در اتاق شما قرار داده شده است چند برابر قیمت معمول محاسبه می شود
.استانبول توسط دریا احاطه شده ,و در بیشتر روزهای سال هوای آن سرد است.
آب و هوای استانبول
بهترین زمان برای سفر به ترکیه ، بهار, تابستان وپاییز است . در این فصول هوا نه زیاد گرم و نه زیاد سرد است . مناطق جنوبی ترکیه مانند آنتالیا بیشتر در فصل تابستان و مناطق مرکزی و شمالی ترکیه بیشتر در فصل زمستان مورد توجه گردشگران است.بهترین زمان برای سفر به استانبول بهار و پاییز است اما در فصل تابستان هم انواع جشنواره‌های هنری و کنسرت‌های بزرگ جهانی در این شهر بر پا می شود.
آب و هوای استانبول
بازار بزرگ که بزرگ ترین و قدیمی ترین بازار استانبول می باشد بیش از 3000 مغازه دارد
رسوم مردم استانبول
فرهنگ و رسوم مردم ترکیه
ترکیه دارای ترکیبی از فرهنگ شرق و غرب می باشد.آنها افرادی خانواده دوست و بسیار خونگرم هستند.در ترکیه قانونی وجود دارد که زن بعد از ازدواج با نام فامیل شوهرش صدا زده می شود و در محافل قانونی و رسمی نیز او را با نام خانوادگی شوهرش می شناسند.
مردم ترکیه هر کسی را به راحتی به خانه خود دعوت نمی کنند. البته اگر دعوت هم کنند برای سرو صبحانه و یا یک شام رسمی است. به یاد داشته باشید زمانی که ترک ها به شما خوش آمد می گویند در پاسخ به آنها Hos bulduk که به معنای قابلی ندارد , را بگویید. با کفش وارد خانه شدن به طور کلی در ترکیه ممنوع است اما در عوض به شما یک جفت دمپایی داده می شود تا راحت باشید.
اگر برای صرف شام به خانه ی یک ترک می روید حتما با معده خالی بروید چرا که وعده های آنها پر و زیاد است و بعد از غذا ذرت بو داده ,آجیل , میوه , کیک و چای ترک میل می کنند.