پوسته وردپرس
آژانس هواپیمایی سیمرغ پروازآژانس هواپیمایی سیمرغ پرواز

By signing up, I agree to Travelo's Terms of Service, Privacy Policy, Guest Refund Policy, and Host Guarantee Terms

عضوهستید؟

آژانس هواپیمایی سیمرغ پروازآژانس هواپیمایی سیمرغ پرواز
فراموشی کلمه عبور

حساب کاربری ندارید؟

تور اسپانیا

architecture-in-barcelona-spain-thumbnail

درباره ایتالیا


اسپانیا کشوری واقع در جنوب غربی اروپا می باشد که حدود 85 درصد آن توسط شبه جزیره ایبریا اشغال و 45 درصد آن توسط فلات مستا ( meseta ( پوشیده شده است .جمعیت این کشور حدود 46 میلیون نفرمی باشد. اسپانیا سومین کشور بزرگ اروپاست و در رده پنجاه و یکم از نظر گستردگی و پهناور بودن در جهان می باشد. فرانسه در شمال , پرتغال در غرب ، در جنوب جبل‌ الطارق ودر شرق با دریای مدیترانه و در غرب و شمال با اقیانوس اطلس همسایه است.
آب و هوا
آب و هوای اسپانیا در قسمت های مختلف متفاوت است . شمال اسپانیا دارای آب و هوای متنوع و جنوب این کشور هوایی گرم و خشک دارد.اسپانیا یکی از کشورهای بزرگ جهان با پستی و ارتفاعات زیاد است و این دلیل خوبی برای تنوع آب و هوایی در نقاط مختلف این کشورمی باشد.به طور کلی , مناطق ساحلی در جنوب و شرق اسپانیا به لطف آب و هوای مدیترانه ای که دارد بسیار مناسب برای تفریح می باشد.شمال اسپانیا به طور کلی تجربه دمای سردتری را نسبت به جنوب دارد این در حالی است که نواحی مرکزی با توجه به وجود فلات ها گرم و خشک است.


بهترین زمان برای سفر
بهترین زمان برای رفتن به اسپانیا بستگی به منطقه و نوع تجربه ای ست که شما به دنبال آن هستید.برای تعطیلات ساحلی, بهترین زمان برای گرفتن آفتاب ماه ژون و اوت می باشد , البته باید در نظر داشته باشید که این ماه ها از شلوغ ترین ماه ها برای توریست ها در سواحل و جزایر این کشور می باشد.اما اگر از شلوغی فراری هستید می توانید به شهرهای مادرید , سویا و گرانادا که هوای گرم و خیابان های خلوتی دارند سفر کنید. بهترین فصل در اسپانیا اواخر بهار و پاییز است,از آوریل تا پایان ماه مه و اکتبر تا نوامبر زمان های مناسب برای سفر به این کشور می باشد.ژانویه – فوریه بهترین زمان برای اسکی می باشد چرا که برف زیاد و خورشید درخشان است.
فرهنگ
دین :
هیچ دین رسمی در اسپانیا وجود ندارد. حدود 73 درصد از جمعیت مردم کاتولیک روم هستند، در حالی که 22٪ دین ندارد. و حدود 1 میلیون نفر مسلمان (2.3 درصد از کشور) در اسپانیا زندگی می کنند.
قراردادهای اجتماعی
زندگی اسپانیایی در دهه های اخیر دستخوش تغییرات سریع شده و آداب و رسوم مذهبی سخت تر توسط روش های مدرن ، به ویژه در شهرها و در میان زنان جایگزین شده است. با وجود این، سنت ها با استحکام باقی مانده. مهمان نوازی، جوانمردی و حسن نیت از ویژگی های مردم اسپانیا می باشد. دست دادن شکل مرسوم سلام کردن بین مردان است، در حالی که زنان (خارج از زمینه کسب و کار) با یک بوسه زودگذر بر روی گونه (سمت چپ و سپس سمت راست) از یکدیگر استقبال می کنند.
سیگار کشیدن به مدت طولانی در ادارات، مغازه ها، مدارس، بیمارستان ها، مراکز فرهنگی و حمل و نقل عمومی ممنوع است، اما در سال 2011 ممنوعیت آن در تمام کافه ها و رستوران ها تمدید شد. اسپانیا در حال حاضر یکی ازسر سخت ترین قوانین ضد سیگار کشیدن در اروپا را وضع کرده است.


زبان
زبان رسمی در اسپانیا کاستیل می باشد. از دیگر زبان های رایج در این کشور اسکرا (Euskera) می باشد که در باسک در شمال شرقی اسپانیا صحبت می شود. مردم شرق اسپانیا کاتالانی صحبت می کنند و در شمال غرب زبان گالیسی رایج است.
همچنین گویش های متنوع ناحیه ای نیز وجود دارد اما اگر شما زبان کاستیل بلد باشید مشکلی نخواهید داشت. زبان انگلیسی در اسپانیا استفاده نمی شود, پس قبل از سفر خود چندی از جملات کاربردی و مورد نیاز خود را به زبان اسپانیایی یاد بگیرید.
غذا
اسپانیا را بدون خوردن این غذاها ترک نکنید :
پائلا
پائلا نوعی پلوی سنتی اسپانیایی است که مواد تشکیل دهنده آن برنج , گوشت مرغ یا خرگوش ,زعفران , لوبیای پیچ , لوبیای سفید می باشد.مردمان شهر والنسیا اعتقاد دارند که هر روز از سال یک نوع پلوی برنج باید خورد.مرغوب ترین برنج اسپانیا در ساحل شرق رشد می کند.
تورتیلای اسپانیولی
تورتیلا نوعی نان ذرت مکزیکی است. مواد تشکیل دهنده این غذا تخم مرغ ,سیب زمینی , پیاز و روغن زیتون است. طرفداران این غذا با اضافه کردن پیاز جرم های غذایی را از بین می برند. تورتیلا نوعی املت اسپانیایی معروف است.
پیستو مانچه
مواد اصلی این غذای اسپانیایی سیر ,پیاز , گوجه فرنگی , بادمجان و .. می باشد.
چیزی که از غذای اسپانیایی ها حذف نمی شود, روغن زیتون , زیتون و زعفران است.
جاذبه های گردشگری اسپانیا
قصر سلطنتی مادرید, پامپلونا , لا کونچا , قنات سگویا , کلیسای ساگرادا , کاخ ال اسکوریال .