پوسته وردپرس
آژانس هواپیمایی سیمرغ پروازآژانس هواپیمایی سیمرغ پرواز

By signing up, I agree to Travelo's Terms of Service, Privacy Policy, Guest Refund Policy, and Host Guarantee Terms

عضوهستید؟

آژانس هواپیمایی سیمرغ پروازآژانس هواپیمایی سیمرغ پرواز
فراموشی کلمه عبور

حساب کاربری ندارید؟

تور بمبئی-گوا

PK_Photo1_-1741531978

درباره بمبئی گوا


مومبای، که سابقاً با نام بمبئی شناخته می شد، بزرگترین کلانشهر در هندوستان است. این شهر مرکز ایالت ماهاراشترا می باشد. شهر مومبای که مرکز تجاری هند محسوب می شود، مهمترین مرکز مالی و ارتباطی کشور نیز به حساب می آید. این شهر بزرگترین بندر هند است که تجارت خارجی هند را سر پا نگه داشته و همچنین بزرگترین فرودگاه بین المللی را نیز دارا می باشد. بزرگترین بازار سهام هند که در جهان نیز رتبه سوم را در اختیار دارد، در مومبای واقع شده است. در اینجا، هر روز میلیاردها روپیه سهام مبادله می شود.
نمی توان از مومبای حرفی زد، اما از بالی وود، بزرگترین صنعت فیلم هند که سالانه صدها فیلم پرفروش به بازار روانه می کند، سخنی به میان نیاورد.
مومبای کجاست؟
مومبای (بمبئی) در ساحل غربی هند واقع شده است. هفت جزیره در دریای عرب وجود دارد که دور از ساحل شمالی konkan در غرب ایالت ماهاراشترا در هند واقع شده است. این هفت جزیره که توسط نهرها و کانال ها از یکدیگر جدا شده اند، در طول زمان توسط مردم بومی پر شده و بر روی آنها پل ساخته شده است.

تاریخچه مومبای
در سال 1661، چارلز دوم پادشاه انگلستان، با شاهزاده پرتغالی کاترین از براگانزا ازدواج کرد، و به عنوان بخشی از هدیه ازدواج، بمبئی را دریافت کرد که امروزه به نام مومبای شناخته می شود. بعداً در سال 1668 این شهر به کمپانی هند شرقی تحویل داده شد.
در سال 1858 حکومت کشور و کمپانی هند شرقی به دست ملکه ویکتوریا افتاد. به نام ملکه، نایب السلطنه ای تعیین شد تا بر هند حکومت کند.
بمبئی در سال 1861 تحت سلطه مستقیم بریتانیا درآمد.
اولین خط آهن در هند میان بمبئی (VT) و thane در سال 1861 کلید خورد.
در سال 1864 منبع آب مدرن در بمبئی (مومبای) استفاده و در سال 1885 بمبئی از گاز بهره مند شد.
ماهاتما گاندی که در سال 1920 وارد عرصه سیاست شد، نقطه عطفی در تاریخ سیاسی هند را رقم زد که به استقلال هند از سلطه بریتانیا انجامید. بمبئی (مومبای) در این واقعه نقش مهمی ایفا نمود.
آب و هوای مومبای
بیشتر سال، آب و هوای مومبای، گرم و شرجی است. بین نوامبر و فوریه، آسمان صاف و هوا خنک تر است. از ماه مارس تا اوسط ژوئن که شروع بادهای موسمی است، هوا گرم و شرجی می شود. در زمان بادهای موسمی، باران های سیل آسایی می آید که گاهی منجر به جاری شدن سیل در جاده ها و خیابان های اصلی مومبای می شود. میانگین بارش سالانه که از بادهای موسمی جنوبی غربی حاصل می شود، cm180 است. بادهای موسمی در انتهای سپتامبر به پایان می رسد. اکتبر نسبتا گرم و شرجی است.

مومبای محل تلاقی فرهنگ ها
کل جمعیت مومبای حدود 10 میلیون نفر است و همچنان در حال افزایش است. مومبای فرصت های بی شماری برای تحقق رویاهای یک فرد در اختیار قرار می دهد. به همین خاطر، مردم از سراسر هند، با فرهنگ های گوناگون خود به اینجا می آیند تا به رویاهای خود رنگ واقعیت ببخشند. مومبای محل تلاقی و آمیزش تمام فرهنگ های هند است. به همین دلیل مومبای واقعاً شهری بین المللی است که مردم آن با فعالیت خود در شهر جنب و جوش به وجود آورده اند. صنعت فیلم آن، بالی وود، جوانان زیادی را با آرزوهای دوردست، به مومبای می کشاند. به خاطر موقعیت تجاری مومبای، مردم از سراسر جهان به اینجا می آیند تا فرصت داد و ستد پیدا کنند. به همین دلیل مومبای یک شهر بین المللی مهم محسوب می شود.