پوسته وردپرس
آژانس هواپیمایی سیمرغ پروازآژانس هواپیمایی سیمرغ پرواز

By signing up, I agree to Travelo's Terms of Service, Privacy Policy, Guest Refund Policy, and Host Guarantee Terms

عضوهستید؟

آژانس هواپیمایی سیمرغ پروازآژانس هواپیمایی سیمرغ پرواز
فراموشی کلمه عبور

حساب کاربری ندارید؟

تور دهلی-آگرا-جیپور

PK_Photo1_874371158

درباره هند


دهلی
دهلی , پایتخت هند, دارای تاریخ غنی ست که با مساجد مسحور کننده ,قلعه ها وآثار تاریخی که از زمان مغول به جا مانده در جهان مطرح است , سرزندگی و زیبایی باغ های دهلی آرامشی که به دنبال آن هستید را به شما می بخشد. مسجد جامع دهلی , آرامگاه همایون ,معبد نیلوفر,قطب منار ,دروازه هند , معبد آکشار دام ,بازار چندی چوک و … از جاذبه های دهلی است.
سیستم حمل و نقل در دهلی شامل اتوبوس,تاکسی بی سیم ,سه چرخه های موتوری و قطار های حومه شهر است.دهلی یکی از پیشرفته ترین سیستم های حمل و نقل جهان را دارد که بسیار سریع وراحت است. فرش و جواهرات,زیر انداز,سنگ های قیمتی و لباس های ابریشمی از جمله کالاهایی است که در دهلی می توان یافت.
فرودگاه بین‌المللی ایندیرا گاندی در دهلی می باشد.

آگرا
آگرا شهری بزرگ بدون مرکز شهر است.تقریبا در هر گوشه ای از آن می توانید هرچیزی که به دنبال آن هستید را بیابید.اما چیزی که آگرا را به شهری مهم و ویژه تبدیل می کند تاج محل و ساختمان های منحصر به فرد آن می باشد که از زمان مغول ها به جا مانده است.در بازار صدر ,کافه ها ,رستوران ها و فروشگاه های صنایع دستی زیادی وجود دارد.بازار کیناری نیز از جمله بازارهای معروف آگراست.
تاج محل آرامگاهی بسیار زیبا و باشکوه واقع در نزدیکی رودخانه جمنا ست که آگرا را به یکی ازمحبوب ترین شهرهای هند در دنیا بدل کرده است.این بنای باشکوه و مجلل به دستور شاه جهان ,پنجمین امپراتور گورکانی هند , به وصیت همسرش ساخته شده است. معماری تاج محل آن را به یکی از پر جاذبه ترین میراث های جهانی برای گردشگران تبدیل کرده است.
از دیگر جاذبه های گردشگری آگرا قلعه لعل ( ارگ آگرا ),مقبره اعتمادالدوله ,سیکاندرا, مسجد جامع آگرا ست.
از فرودگاه دهلی تا آگرا 30 دقیقه فاصله است.

جیپور
پایتخت راجستان ,جیپور ,شهر صورتی دارای دیوارها و ساختمان های خاصی است که از خاک رس ساخته شده و به دلیل رنگی که به شهر بخشیده است به شهر صورتی معروف است.جیپور از شهر هایی است که اگر به تاریخ علاقه مند باشید از آن لذت خواهید برد.
جاذبه های جیپور:
هوا محل :
کاخی صورتی رنگ و با شکوه در جیپور است. هدف از ساخت اين كاخ برای آشنایی زنان شاهان و بانوان سلطنتی با زندگی روزمره مردم عامه کوچه و بازار از طریق پنجره هاي رو به خيابان بدون اینکه کسی بتواند آنها را مشاهده کند یا مزاحم آنها شود، بوده است .
جال محل :
جال محل یکی از زیباترین مکان های جیپور که در مرکز دریاچه ی ساگار شناور است و به معنای قصر آبی ست که گاهی به آن کاخ “واتر محل “نیز گفته می شود.اگر به عکاسی علاقه مند باشید جال محل یکی از بهترین سوژه ها برای دوربین شما خواهد بود.دیوارهای این مکان با شن و ماسه های رنگی پوشیده شده که در تضاد با رنگ آبی دریاچه زیبایی با شکوهی را به آن می بخشد.
جانتر مانتر Janter Manter
یکی از مکان های دیدنی جیپور جانتر مانتر است که یک رصد خانه در قرون وسطی بوده است,و در نوع خود از بهترین هاست.این مجوعه از سنگ های قدیمی و مرمر ساخته شده است.جانتر مانتر جیپور مجموعه ای از شکوه و زیبایی در شهری ارزشمند است.

قلعه آمبر:
یکی از بهترین جاذبه های جیپور قلعه آمبر است ,شهری رنگارنگ ,جادویی.قلعه آمبر در بالای کوه قرار گرفته وبرای بالا رفتن از کوه هم می توانید از جیپ رایگان استفاده کنید.هم می توان با فیل که 900 روییه هزینه دارد,بالا رفت,البته باید در صفی طولانی منتظر بمانید.معماری قلعه آمبر ترکیبی از معماری هندی وایرانی است.معماری ایرانی آن را از مسجد و محراب های آن و معماری هندی آن را می توان از گنبدهای کوچک آن شناخت.
فرودگاه جیپور
در فرودگاه بین المللی جیپور پروازی آسان و راحت خواهید داشت.در سال 2009 فرودگاه جیپور یکی از بهترین فرودگاه های هند شناخته شده است.