پوسته وردپرس
آژانس هواپیمایی سیمرغ پروازآژانس هواپیمایی سیمرغ پرواز

By signing up, I agree to Travelo's Terms of Service, Privacy Policy, Guest Refund Policy, and Host Guarantee Terms

عضوهستید؟

آژانس هواپیمایی سیمرغ پروازآژانس هواپیمایی سیمرغ پرواز
فراموشی کلمه عبور

حساب کاربری ندارید؟

تور کوالالامپور-سنگاپور

PK_Photo1_1291748298

درباره کوالالامپور سنگاپور


بعضی به آن یک «نقطه قرمز کوچک» می گویند، اما حضور آن در دنیای امروز باابهت تر از مساحت آن بوده است. در واقع سنگاپور ، یک کلانشهر شلوغ است که محیطی با کلاس جهانی برای زندگی دارد و منظره شهری آن پر از ساختمان های بلند و فضای سبز می باشد. یکی از جذابیت های شهر که با آن برخورد خواهید کرد تعامل قومی و فرهنگی شهر است که به واسطه آن مردمانی از اقوام مختلف با عقاید متفاوت در جای جای شهر در کنار یکدیگر زندگی می کنند. در کنار این تجربه جذاب چندفرهنگی، چیزهای بیشتری هم در مورد سنگاپور می توانید کشف کنید.
سفری به گذشته سنگاپور
در عین حال که وقایع تاریخی شناخته شده سنگاپور ، در غبار زمان محو شده، یک تاریخ نگار چینی قرن سومی، آن را به صورت « Pu-luo-chung» یا «جزیره ای در انتهای شبه جزیره» توصیف نمود. بعد از آن، در سال 1298-1299 قبل از میلاد هنگامی که اولین انسان ها در این شهر سکنی گزیدند، شهر به تماسِک (شهر دریایی) مشهور شد.
در خلال قرن چهاردهم میلادی، این جزیره کوچک با موقعیت استراتژیک نام جدیدی پیدا کرد. بنابر افسانه ها، سانگ نیلا اوتاما، شاهزاده پالمبانگ (مرکز سری ویجایا)، هنگامی که به شکار رفته بود، با حیوانی برخورد کرد که قبل از آن مشابهش را ندیده بود. او این نشانه را به فال نیک گرفت، و محلی را که در آن حیوان قرار داشت، «شهر شیر» یا سنگاپور نامید که در زبان سانسکریت «simha» (شیر) و «pura» (شهر) می باشد.

بعد از آن پنج پادشاه بر سنگاپور حکمرانی کردند. این شهر که در دماغه شبه جزیره مالایی واقع شده، محل تقابل طبیعی مسیرهای دریایی است، و به عنوان بندر تجاری پر رونق، میزبان قایق های چینی، کشتی های هندی، کشتی های یک دکل عربی، کشتی های نظامی پرتغالی و کشتی های دو دکل بوگیایی بوده است.


دوره زمانی مهم بعدی در تاریخ سنگاپور در قرن نوزدهم، دوره ای که سنگاپور مدرن شکل می گیرد، می باشد. در این زمان، سنگاپور یک بندر تجاری پر رونق در تنگه مالاکا به شمار می رود. حتی زمانی که بریتانیای کبیر به دنبال پاتوقی برای اهداف استعماری خود در منطقه بود، باز هم موقعیت سنگاپور حفظ شد. به خصوص زمانی که تاجران بریتانیایی به یک نقشه استراتژیک برای مستقر کردن کشتی های بازرگانی امپراطوری رو به رشد خود و ممانعت از پیش روی هلندی ها در منطقه دست پیدا کردند.
سپس نایب السلطنه بنکولن (بنگ کولو امروزی) در سوماترا، سر توماس استامفورد رافلز، در 29 ژانویه 1819 پس از جست وجوی جزایر مجاور در سنگاپور ، مستقر شد. با شناسایی استعدادهای نهفته این جزیره پوشیده از باتلاق، او در مذاکره برای عقد پیمان با حاکمان محلی و قرار دادن سنگاپور به عنوان یک ایستگاه تجاری، نقشی مهم ایفا کرد. خیلی زود، سیاست تجارت آزاد این جزیره تاجران را از سراسر آسیا و از نقاط دوردست خاورمیانه و ایالات متحده به این سرزمین کشاند.
در سال 1832، مرکز حکومتی باریکه ای شامل پنانگ ، مالاکا و سنگاپور گردید. با افتتاح کانال سوئز در سال 1869 و ظهور تلگراف و کشتی بخار، اهمیت سنگاپور به عنوان یک مرکز رو به رشد تجاری مابین غرب و شرق به طور فزاینده ای بین سالهای 1873 و 1913 افزایش پیدا کرد. امکانات این شهر مهاجران را از نقاط اطراف به این شهر کشاند. تا سال 1860 این کشور رو به پیشرفت، رشد جمعیت فوق العاده ای پیدا کرد که بر این اساس، جمعیت آن از 150 نفر در 1819 به 80792 نفر در سال 1860 رسید که عمده ترکیب جمعیتی شامل چینی ها، هندی ها و مالایی ها می شد.
اما آرامش و رفاه کشور در خلال جنگ جهانی دوم، زمانی که ژاپنی ها در تاریخ 8 دسامبر 1941 به آن حمله کردند، از بین رفت. سنگاپور که زمانی تصور می شد یک قلعه تسخیرناپذیر باشد، در 15 فوریه 1942 تحت هجوم ژاپنی ها تسلیم شد. این کشور سه سال و نیم تحت اشغال ژاپن باقی ماند.
وقتی که ژاپنی ها در سال 1945 تسلیم شدند، این جزیره به ارتش بریتانیا واگذار شد که تا زمان انحلال توافقنامه تنگه که شامل پنانگ، مالاکا و سنگاپور می شد، در قدرت باقی ماند. در آوریل 1946، سنگاپور بدل به یک مستعمره شد .
در سال 1959، رشد ملی گرایی منجر به استقلال و برگزاری اولین انتخابات عمومی شد. حزب کار مردم (PAP) با 43 کرسی اکثریت پارلمان را به دست آورد و لی کوان یو، به عنوان اولین نخست وزیر سنگاپور انتخاب شد. در سال 1961، مالزی درخواست الحاق میان سنگاپور ، فدراسیون مالایا، ساراواک، بورنئو شمالی و برونئی را مطرح کرد تا ارتباطات میان کشورها، مستحکم شود. همه پرسی برگزارشده در سال 1962 در سنگاپور برای رأی گیری در مورد الحاق سنگاپور با مالزی، نشان دهنده حمایت همه جانبه مردم از این طرح بود. پس از این همه پرسی، در سال 1963 کشور مالزی مرکب از فدراسیون مالایا، سنگاپور ، ساراواک و بورنئو شمالی (صباح امروزی) تأسیس شد. هرچند این الحاق ناموفق بود و کمتر از دو سال بعد در تاریخ 9 آگوست 1965سنگاپور از مالزی جدا شد تا بدل به یک جمهوری مستقل و دموکراتیک شود.

امروز شما می توانید با بازدید از اماکن تاریخی، موزه ها و بناهای یادبودی که در اطراف شهر واقع شده اند، چیزهای زیادی در مورد میراث تاریخی غنی این کشور یاد بگیرید. در سفرتان به یاد داشته باشید که حتماً در کنار یکی از این میراث های نوین قدم زده یا از نقاط دیدنی شناخته شده آن، بازدید کنید.
آیینه ی تمام نمای فرهنگی سنگاپور
یکی از جنبه های قابل ذکر سنگاپور ، تنوع واقعی جمعیت آن است، که در نتیجه موقعیت جغرافیایی کشور و موفقیت تجاری آن حاصل شده است. شهر دریایی کوچک سنگاپور که به عنوان یک پایگاه تجاری در 29 ژانویه 1819 توسط سر توماس استمفورد رافلز تأسیس شد، خیلی زود مهاجران و تاجرانی را از چین، شبه قاره هند، اندونزی، شبه جزیره مالایی و خاورمیانه به خود جذب کرد.
مهاجران که جذب رفاه نسبی شهر شدند، با خود فرهنگ، زبان، آداب و رسوم و سنن مختص خود را به همراه آوردند. ازدواج و اختلاط این فرهنگ ها به پیوند این جریان های مختلف و تبدیل آن به جامعه چندفرهنگی سنگاپور کمک شایانی کرد و میراث فرهنگی متنوع و باارزشی به آن اعطا کرد. تا انتهای قرن نوزدهم، سنگاپور بدل به یکی از بزرگترین کلانشهرهای آسیا شده بود که بیشتر ترکیب قومیتی آن را چینی ها، مالایی ها، هندی ها و اوراسیایی ها تشکیل داده بود.
امروزه، اقوام چینی حدود 72.4% جمعیت سنگاپور را تشکیل می دهند، در حالیکه اهالی اصلی کشور، یعنی مالایی ها، 13.3% جمعیت را شامل می شوند. هندی ها 9.2%، و اوراسیایی ها و دیگر اقوام آسیایی، 3.3% جمعیت را تشکیل می دهند. سنگاپور همچنین میزبان بسیاری از افراد تبعیدی از کشورهای مختلفی از آمریکای شمالی، استرالیا، اروپا، چین، ژاپن و هند می باشد.
در واکنش به این ترکیب فرهنگی، سنگاپور به ازای هریک از این چهار گروه قومی یا نژادی اصلی، یک زبان را اختصاص داده است. چهار زبان اصلی در قانون اساسی سنگاپور عبارتست از انگلیسی، چینی، مالایی و تامیل. اگرچه مالایی زبان ملی محسوب می شود، انگلیسی زبان رایج برای تجارت، دولت و آموزش در مدارس می باشد.
حضور زبان های دیگر، به خصوص گویش های مختلفی از چینی و مالایی، مشخصاً بر نوع زبان انگلیسی که در سنگاپور تکلم می شود، تأثیر گذاشته است. این تأثیر به خصوص در زبان انگلیسی ترکیبی و غیررسمی که معروف به سینگلیش است، مشخص می باشد. این زبان که نشانه ای از هویت سنگاپوری است، ترکیبی زبانی است که شامل لغاتی از زبان های مالایی، چینی و هندی می شود.
تقریباً هرشخصی در سنگاپور بیش از یک زبان تکلم می کند و برخی ممکن است سه یا چهار زبان بدانند. بیشتر کودکان از بدو تولد، دوزبانه بار می آیند و همزمان که سن شان افزایش می یابد، زبان های دیگری هم یاد می گیرند. در عین حال که اکثریت جمعیت باسواد دوزبانه هستند، انگلیسی و ماندارین رایج ترین زبان هایی هستند که در زندگی روزمره به کار می روند. در حالیکه زبان انگلیسی، اصلی ترین زبانی است که در مدارس تدریس می شود، کودکان زبان مادری خودشان را نیز یاد می گیرند تا مطمئن شوند که از ریشه های سنتی خود دور نمی شوند.
برای اکثریت چینی، در میان گویش هایی مثل هوکین، توچو، کانتونی، هاکا، هاینانی و فوچو، زبان ماندارین زبان اصلی به حساب می آید. زبان ماندارین پس از شروع به کار کمپین صحبت به زبان ماندارین در دهه 1980 که زبان چینی را مورد هدف قرار داده بود، بدل به دومین زبان رایج میان چینی های سنگاپور گردید. در دهه 1990، تلاش هایی برای هدف قرار دادن چینی های تحصیل کرده با زبان انگلیسی صورت گرفت.
از بخش های فرهنگی مختلف و بناهای تاریخی پیرامون جزیره بازدید کرده و با جامعه چندفرهنگی سنگاپور آشنا شوید. چه در هیئت یک تور و چه به صورت انفرادی قصد سفر به سنگاپور را دارید، مطمئن شوید که نگاهی گذرا به تاریخ گیرا، تنوع فرهنگی و سبک زندگی سنگاپوری ها در خلال بازدید خود از این شهر ایالت انداخته اید.

طراوت شهر سنگاپور

بسیاری از مردم از زیبایی سنگاپور و پیشرفت آن شگفت زده می شوند. خیلی قبل تر از اینکه سنگاپور تبدیل به کلانشهر امروزی شود، تنها یک دهکده ماهیگیری کوچک بود که اهالی بومی در آن زندگی می کردند.
امروزه سنگاپور کلانشهری مملو از آسمانخراش ها، فضاهای سبز دیدنی، و محوطه های تاریخی است. سنگاپور که منزلگاه ترکیب موزونی از فرهنگ، غذا، هنر و معماری است، غنی از رنگ ها و تضادهاست. در واقع، در خواهید یافت که سنگاپور جنبه های جالبی از هردو فرهنگ شرق و غرب را با هم در بر می گیرد.
سنگاپور که در جنوب شرق آسیا واقع شده، با مساحت 710 کیلومتر مربع، یکی از کوچکترین کشورهای جهان و کوچکترین کشور منطقه است. اگرچه سنگاپور کشور کوچکی است، اما با تجارت آزاد و نیروی کار کارامد خود، حضور پررنگی در دنیای امروز دارد. علاوه بر آن، موقعیت استراتژیک آن در منطقه، آن را قادر کرده که بدل به بندر مرکزی در میان مسیرهای کشتیرانی اصلی شود.
صرف نظر از زیرساخت های تجاری مناسب و فضای اقتصادی مطبوع، فاکتور مؤثر دیگر در رشد سریع سنگاپور ، وجود دولت حاکم پایدار و رقابتی است. سنگاپور یک جمهوری پارلمانی است که نظام سیاسی آن بر مبنای دموکراسی بنا شده است. حزب حاکم فعلی در دولت، حزب کار مردم (PAP) است، که از زمان استقلال سنگاپور در 1959، در فرایند سیاسی غالب بوده است.
در حال حاضر، جمعیت سنگاپور کمی بیش از پنج میلیون نفر است، زبان انگلیسی زبان رسمی آموزشی است و هریک از چهار قومیت اصلی، به زبان مادری خود تکلم می کنند. یکی از ویژگی های متمایز سنگاپور ، اختلاط فرهنگی آن است. چهار نژاد اصلی وجود دارد که در یک جامعه کنار هم جمع شده و در نظم و هماهنگی با یکدیگر زندگی می کنند و عبارتند از چینی (اکثریت)، مالایی، هندی و اوراسیایی. هر جامعه ای بسته به فرهنگ، دین، غذا و زبان خود، جنبه های مختلفی از زندگی در سنگاپور را عرضه می کند.
سنگاپور که جامعه ای چندنژادی است، به اندازه نظم و هماهنگی اش، تنوع دارد. در این سفر که چیزهای زیادی برای دیدن و انجام دادن وجود دارد، شاید بهترین تجربه شما در مواجهه با مناطق محلی باشد. و اگر حس نوستالژیکی دارید و می خواهید جادوی دنیای قدیم را کشف کنید، می توانید از بناهای یادبود یا مکان های تاریخی مهم این جزیره بازدید کنید. همچنین می توانید سوار یکی از قطارهای قدیمی شده و از تصاویر و صداهای در محوطه های فرهنگی مختلف شهر، به خصوص محله چینی ها، هند کوچک و کامپونگ گلام لذت ببرید.
اگر از چراغ های روشن شهر خوشتان می آید و اهل شلوغی و جنب و جوش هستید، مراکز خرید، موزه، رستوران و اماکن تفریحی متعددی برای انتخاب وجود دارد. خرید در خیابان دیدنی Orchard یا گذراندن شب در کنار اسکله کلارک یا اسکله قایقی دو نمونه از ده ها انتخابی است که می توان در فعالیت های شبانه داشت.
مورد دیگری که شما را به وجد می آورد، تنوع غذایی گسترده در سنگاپور است   در طول روز یا شب، همیشه چیزی برای تحریک اشتهای شما وجود دارد. با تنوع انتخاب رستوران از پراناکن تا چینی، از هندی تا مالایی، ترکیبی و غیره، گزینه های زیادی برای غذا خوردن پیش رو خواهید داشت.
گذشته از تاریخ، فرهنگ، مردم، فروشگاه ها و غذاها، دیدنی های بیشتری از شهر رو به پیشرفت سنگاپور برای کشف وجود دارد. و این را تنها وقتی می توان تجربه کرد که برای بازدید از این دهکده تبدیل شده به کلانشهر، خود را به میان این شلوغی بکشانید.