اندیشه ، فاز یک ، خیابان ارغوان چهارم ، نبش کوچه دوم

info@office.com

021656565

پشتیبانی 7 روزه هفته 24 ساعته

چگونه‌هتل مناسبی انتخاب کنیم؟

انتخاب هتل برای سفر به شهری کوچک دشواری چندانی نخواهد داشت. شما معمولاً به تعداد کمتر از انگشتان یکدست گزینه برای انتخاب دارید و با توجه میزان پولی که برای این سفر در نظر گرفته‌اید یکی از هتل‌های شهر را انتخاب می‌کنید؛ اما اگر بخواهید به یک کلان‌شهر یا به یک منطقۀ گردشگری معروف سفر کنید چه؟ به‌طور معمول در چنین مکان‌هایی شما با انواع هتل‌ها و مسافرخانه‌ها مواجه خواهید بود که در رده‌های مختلف، با توجه به میزان پولی که در نظر گرفته‌اید به شما امکانات ارائه می‌دهند. قصد نداریم درباره رزرو هتل در تهران یا رزرو هتل در مشهد صحبت کنیم، و یا در مورد رزرو هتل خارجی توضیح دهیم، بلکه می‌خواهیم بگوییم برای انتخاب یک هتل مناسب چه معیارهایی را باید در نظر گرفت. به موارد زیر دقت کنید.
مکان هتل، هزینه رزرو هتل و دیگر هزینه‌های هتل، امکانات هتل، نحوۀ استفاده از تخفیف‌های ویژه رزرو هتل و… .

در نظر گرفتن جغرافیای شهر مقصد یکی از مهم‌ترین عوامل برای انتخاب هتل می‌باشد. در یک شهر نسبتاً بزرگ، چه برای کار رفته باشید و چه برای تفریح، مجبورید، زمان و انرژی خود را بهینه مصرف کنید پس اولین عامل در انتخاب هتل تعیین محلی متناسب با هدف سفر است. البته برای مقاصد مهم با توجه به نیاز مسافران هتل‌هایی در نزدیکی مکان مورد نظر وجود دارد؛ پس در ابتدا خوب جستجو کنید.
توجه به چند نکته می‌تواند برای شما بسیار مفید باشد:

1. معمولاً مجاورت هتل‌ها با مکان‌های گردشگری معروف تأثیر بسیاری روی افزایش قیمت آن‌ها خواهد داشت. در اینجا شما باید به هزینه‌های تردد درون‌شهری توجه ویژه‌ای داشته باشید. آیا در شهر مقصد استفاده از وسایل حمل‌ونقل عمومی راحت است یا سخت؟ هزینۀ مسافرت با تاکسی چقدر است؟ آیا به‌صرفه است هتلی در نزدیکی مکان مورد نظر داشته باشید یا در نقطه‌ای دورتر هتلی با همان کیفیت ولی ارزان‌تر پیدا کنید؟

2. برای سفرهای کاری شما باید مسئلۀ زمان را حتماً در نظر بگیرید و اینکه آیا محل‌های اقامتی مناسبی، مربوط به ارگان مورد نظر وجود دارد یا خیر. مثلاً برای ثبت‌نام دانشگاهی فرزندتان با به دانشگاهش در شهری دیگر می‌روید: معمولاً دانشگاه‌ها مهمانسراهایی با قیمت مناسب‌تر در متقاضیان قرار می‌دهند. توجه به این مسئله هم در زمان به شما کمک خواهد کرد و هم در هزینه.

3. معمولاً کسانی که کمتر مسافرت می‌کنند؛ در مکان‌های خلوت راحت‌ترند. اگر شما از این دسته‌اید، هتل‌های دنج‌تری به شما توصیه می‌شود.