متنوع ترین کشور دنیا- هند

بله باز هم هند. هر دسته بندی ای که فکر کنید از فرهنگی، اقتصادی، آب و هوایی، نژادی، زبانی، قومی و ملیتی تا مذهبی گرفته، کشور هند متنوع ترین کشور در جهان است و در بالای بقیه ی کشور ها قرار دارد.

جزایری که بیشترین احتمال را برای ناپدید شدن در زیر امواج دارد- مالدیو

با توجه به تمام صحبت هایی که درباره ی موضوع گرم شدن زمین و بالا آمدن سطح آب دریاها شده، مردم مالدیو باید بیشترین ترس را داشته باشند. بطور میانگین، ارتفاع این جزیره از سطح دریا فقط ۱٫۸ متر است! و بنابراین پایین ترین مکان بر روی زمین است.

بیشترین جمعیت دارای اضافه وزن- نارو

تقریبا ۹۵ درصد جمعیت مردم کشور جزیره ای نارو، دارای اضافه وزن هستند و به این ترتیب این کشور چاق ترین مردم روی زمین را دارد. با توجه به تحقیقاتی که انجام شده مشخص شده چاقی بیش از حد مردم این ناحیه به دلیل واردات بیش از حد فست فودهای غربی است. البته این دلیل تقریبا غیر منطقی است… تقریبا.

کشوری با بیشترین تعداد دریاچه در دنیا- کانادا

این کشور بیشتر از ۳ میلیون دریاچه وجود دارد و در نتیجه ۹% قلمروی کانادایی را آب تازه را تشکیل می دهد و بیشتر از ۶۰ درصد دریاچه های دنیا در این کشور وجود دارند.

کشوری بدون هیچ رودخانه ای- عربستان صعودی

به نظر یکم عجیب است،نه؟ که در کشوری به بزرگی عربستان صعودی، حداقل باید تعدادی رودخانه روان باشد. اما نیست. بیشتر آب تازه ی این کشور از گیاهان آب شیرین کن و یا مخزن های زیر زمینی تامین می شود.

بیشترین جمعیت جوان دنیا- نیجریه

بد نیست بدانید شاخص تشخیص کشوری با جوانترین جمعیت، سرشماری افراد جوان زیر ۱۵ سال آن کشور است. و در حال حاضر این کشور نیجریه است که حتی نصف جمعیت را افرادی تشکیل می دهند که به زحمت به سن بلوغ رسیده اند.

بزرگترین کشور بدون مزرعه- سنگاپور

اگر چه تعدادی جوامع کوچک در دنیا وجود دارند که در آنها هیچ نشانه ای از اقتصاد بر پایه ی کشاورزی نیست، سنگاپور بزرگترین این کشورهاست.

کشور صحراها- لیبی

بیشتر از ۹۹ درصد این کشور پوشیده از صحرا است و در بعضی مناطق آن هم چندین دهه است که یک قطره باران هم نباریده است.

ملتی با حداقل صلح و آرامش در دنیا- سومالی

اگر چه در این ۳ سال اخیر، عراق به عنوان ناآرام ترین کشور جهان شناخته می شد، با توجه به فهرست صلح جهانی، در سال های اخیر سومالی گوی سبقت را از عراق ربوده است و در صدر جدول قرار گرفته است!

تولید کننده ی بیشترین اکسیژن جهان- روسیه

بیشتر از ۲۵ درصد جنگل های دنیا در سیبری قرار دارند و همین مورد روسیه را به بزگترین تبدیل کننده ی دی اکسید کربن به هوای پاک قابل تنفس تبدیل کرده است.